Atrakcje w Szczyrku i okolicach

Szczyrk jest jednym z najpopularniejszych, polskich kurortów górskich. Po przełomowych inwestycjach, które miały miejsce w ostatnich latach, miasto oferuje mnóstwo atrakcji i tętni życiem przez cały rok.

Zapraszamy

Oprócz doskonale przygotowanych tras narciarskich (ponad 40 km objętych wspólnych skipassem!), z których słynie dzisiaj Szczyrk, na turystów w każdym wieku czeka tutaj moc ekscytujących atrakcji. Wiele z nich znajdziecie w bezpośrednim sąsiedztwie lub bardzo blisko Goorskich. Warto odwiedzić także różne, ciekawe miejsca zlokalizowane kilka-kilkadziesiąt kilometrów dalej, np. w Bielsku-Białej, Wiśle, Ustroniu, Żywcu czy Zatorze – zwłaszcza, jeśli przyjeżdżacie do Szczyrku z dalszych regionów Polski albo z zagranicy. Zachęcamy do odwiedzenia Informacji Turystycznej, która znajduje się 450 m od Goorskich. Pracuje w niej młoda, kompetentna i życzliwa kadra, która na pewno pomoże Ci zaplanować udany dzień.

ATRAKCJE TURYSTYCZNE W SZCZYRKU

  • Deptak nad Żylicą (bezpośrednio przy domkach) – całoroczna ścieżka rowerowo-piesza, biegnąca wzdłuż rzeki Żylica. Wycieczkę pieszą lub rowerową rozpoczniesz przy Urzędzie Miasta w Szczyrku. Zimą możesz tu uprawiać narciarstwo biegowe.

  • Plac św. Jakuba (ok. 200 m) – malowniczy rynek w centrum Szczyrku z restauracją, fontanną, strumieniem, placykiem, plażą, ławeczkami i stojakami na rowery. Cyklicznie odbywają się tu imprezy miejskie i bazarki.

  • Crossowy tor rowerowy i trasy narciarstwa biegowego (ok. 2,5 km) – ogólnodostępna, całoroczna trasa o długości niemal 2 km, zlokalizowana przy ul. Sosnowej w Szczyrku. Powstała z myślą o miłośnikach kolarstwa crossowego i narciarstwa biegowego.

  • Centralny Ośrodek Sportu (ok. 750 m) – ośrodek sportowy z krytym basenem, ogólnodostępną halą widowiskowo-sportową, centrum odnowy biologicznej, stadionem, boiskami i kortami tenisowymi.

  • Kompleks skoczni narciarskich Skalite (w sąsiedztwie) – 3 skocznie narciarskie (K-95, K-70 i K-40), na których regularnie odbywają się treningi czołowych, polskich skoczków oraz zawody o randze krajowej i międzynarodowej.

  • Ścieżki rowerowe typu enduro (Hala Skrzyczeńska) – 13 km tras typu enduro dla rowerzystów o różnym stopniu zaawansowania. Można się na nie dostać wyciągami z dolnej stacji gondoli lub z Hali Skrzyczeńskiej.

  • Beskid Sport Arena (ok. 2,4 km) – całoroczny ośrodek sportowo-rekreacyjny z Koleją Linową Beskid, 2 wyciągami, 4 trasami o różnym stopniu trudności i łącznej długości ponad 3 km oraz największą wypożyczalnią rowerów w Szczyrku.

  • Gondola na Halę Skrzyczeńską (ok. 1,9 km do dolnej stacji) – nowoczesna, 10-osobowa gondola, która przewozi turystów ze stacji dolnej Szczyrk Gondola na Halę Skrzyczeńską na wysokości 1000 m n.p.m. Podczas podróży można podziwiać beskidzkie szczyty.

  • Kolej linowa na Skrzyczne (ok. 1,9 km) – nowoczesna, całoroczna kolej linowa z 4-osobowymi kanapami. Kursuje na dwóch odcinkach: Szczyrk – Jaworzyna i Jaworzyna – Skrzyczne, zabierając turystów na najwyższy szczyt Beskidu Śląskiego.

  • Amfiteatr w Szczyrku (w sąsiedztwie) – miejsce, w którym odbywają się różnorodne imprezy kulturalne i rozrywkowe, m.in. prestiżowy festiwal folklorystyczny Tydzień Kultury Beskidzkiej, organizowany od przeszło pół wieku.

  • Park Linowy Beskid Park (ok. 1 km) – park linowy z torem przeszkód zawieszonym między drzewami, mini parkiem dla najmłodszych (3+), dużą piaskownicą, dmuchańcami oraz kącikiem z leżakami i stolikami.

  • CHATA TAJEMNIC Escape Room (ok. 200m) – nowe miejsce na mapie Szczyrku. Escape room jest ciekawą alternatywą na spędzenie wolnego czasu w kreatywny sposób.

  • Bator Art Gallery I i II (ok. 1,5 km / ok. 700 m) – największe w Polsce Południowej, prywatne galerie sztuki współczesnej, założone przez Barbarę i Mirosława Batorów. Znajdują się w nich dzieła ponad 130 artystów. Galeria I została wpisana do obiektów szlaku kulturowego.

  • Beskidarts Przestrzeń Twórcza (ok. 1,1 km) – miejsce spotkań z artystami, strefa warsztatów i pokazów twórczych. Można tu nie tylko obejrzeć, ale również kupić wybrane, wykonane ręcznie w Szczyrku produkty.

  • Muzeum Techniki (ok. 2,7 km) – położona w drodze na Klimczok, regionalna izba techniki z największymi w Beskidach zbiorami starych motocykli, radioodbiorników lampowych, gramofonów oraz przedmiotów codziennego użytku z XIX i XX wieku.

  • Sanktuarium MB Królowej Polski „Na Górce” – jedno z najważniejszych miejsc kultu religijnego w Szczyrku, wybudowane w 1912 r. w miejscu objawienia. Znajduje się tu Grota Matki Boskiej z źródełkiem.

  • Sanktuarium św. Jakuba Apostoła – kościół wzniesiony przeszło 2 wieki temu, będący najstarszym zabytkiem architektury w Szczyrku. Posiada piękną ambonę, kamienną chrzcielnicę, oryginalną kropielnicę z 1800 r. oraz obraz z XVII wieku.

Śmiało, napisz do nas.
Zrobimy wszystko, by Twój pobyt w Goorskich był udany.





zarezerwuj

apartament

Informujemy, że strona używa plików cookies wyłącznie w celach wskazanych w Polityce Prywatności. Jeżeli nie blokujesz tych plików, rozumiemy przez to, że zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia więcej informacji. Jeżeli wyrażasz zgodę na wykorzystanie cookies, kliknij Akceptuję.